In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
W ramach nowej kampanii reklamowej, duża firma z Gdyni zamierza zaprezentować w mieście swoje logo. Firma przeznaczy na nie cały budżet kampanii, musi ono zatem być naprawdę imponujące. Jeden z menedżerów wpadł na pomysł użycia jako części logo całych budynków.
Logo składa się z pionowych pasków różnej wysokości, numerowanych od lewej do prawej liczbami . Logo można opisać permutacją liczb . Opis taki oznacza, że pasek o numerze jest najniższy wśród pasków logo, pasek o numerze drugi w kolejności... wreszcie pasek jest najwyższy. Dokładne wysokości pasków z punktu widzenia opisu nie są istotne.
Wzdłuż głównej ulicy Gdyni stoi budynków. Ku Twojemu zdziwieniu, ich wysokości są parami różne. Twoje zadanie polega na znalezieniu miejsc, w których logo pasuje do układu budynków.
Pomóż firmie znaleźć wszystkie spójne fragmenty ciągu budynków, które pasują do logo, tzn. -szy budynek tego fragmentu jest najniższy, -gi drugi najniższy, itd. Na przykład podciąg budynków o wysokościach , , pasuje do logo opisanego permutacją , jako że trzeci budynek (o wysokości ) jest najniższy, pierwszy z lewej () - drugi co do wysokości, zaś drugi () najwyższy.
Pierwszy wiersz standardowego wejścia zawiera dwie liczby całkowite oraz (). Drugi wiersz zawiera liczb będących permutacją zbioru . Oznacza to, że oraz dla . Trzeci wiersz zawiera liczb całkowitych ( dla ) - wysokości budynków. Liczby są parami różne. W każdym wierszu liczby rozdzielone są pojedynczymi odstępami.
W testach wartych łącznie przynajmniej punktów zachodzi oraz .
W testach wartych przynajmniej punktów, oraz .
Pierwszy wiersz standardowego wyjścia powinien zawierać liczbę pasujących fragmentów. Drugi wiersz powinien zawierać liczb - indeksów (licząc od ) budynków, od których te fragmenty się zaczynają. Indeksy należy wypisać w kolejności rosnącej, pooddzielane pojedynczymi odstępami. W wypadku gdy , drugi wiersz powinien pozostać pusty.
Dla danych wejściowych:
5 10 2 1 5 3 4 5 6 3 8 12 7 1 10 11 9
poprawną odpowiedzią jest:
2 2 6
Wyjaśnienie do przykładu: Ciągi oraz pasują do logo opisanego permutacją . W szczególności w pierwszym z nich najniższy jest budynek numer (o wysokości ), drugim najniższym jest budynek numer (o wysokości ), trzecim - budynek numer (o wysokości ) i tak dalej.
Autorzy zadania: Tomasz Kulczyński, Tomasz Waleń.