In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you are familiar with IRC chat, the support team is also reachable on PIRC network (irc.pirc.pl
) in #szkopul
channel. If you are not, just use email.
Please do not ask us things like "how to solve task XYZ?".
Please remember that the support team has to sleep sometimes or go to work in real life.
Jak co roku w stolicy Bajtocji Bitszawie odbywa się marsz, którego uczestniczy domagają się zwiększenia podstawy systemu binarnego do czterech, uważają, że podstawa równa dwa to przeżytek i nie można zatrzymywać się w mentalnych latach 60-tych. Bardziej przywiązana do tradycji część bajtockiego społeczeństwa opowiada się jednak za utrzymaniem aktualnej podstawy systemu binarnego uważając, że jest ona naturalna, a jej zmiana byłaby wypaczeniem jedynego słusznego porządku świata. Nie mogą już dłużej znieść działań ich ideologicznych przeciwników i postanawiają ustawić się na kwadratowym placu w centrum miasta blokując trasę przejścia marszu.
Spodziewać będą się tam oporu ze strony manifestując, dlatego też postanowili ustawić się w obronnych pozycjach. Podzielili się na n bojówek, z których każda była odpowiedzialna za inne strategiczne zadanie (takie jak rzucanie kostką brukową czy palenie rac) i w celu jego wykonania wszyscy członkowie danej bojówki muszą stać w jednym rzędzie obok siebie. Ponadto każdej z nich przypisany jest numer od 1 do n i muszą ustawić się właśnie w takiej kolejności (patrząc od góry do dołu, od lewej do prawej). Organizatorzy blokady zastanawiają się jaki najmniejszy kwadratowy obszar placu muszą ufortyfikować by wszystkie ich bojówki się na nim zmieściły przestrzegając założeń planu blokady. Pomóż zwolennikom tradycyjnej informatyki i odpowiedz na pytanie o długość boku kwadratu.
Wejście:
W pierwszym wierszu znajduje się liczba bojówek n ≤ 10^6, w następnym wierszu podanych jest n liczb a_i ≤ 10^3 oznaczających liczności bojówek o numerze i
Wyjście:
Na wyjściu podaj najmniejszą długość boku kwadratu spełniającego warunki zadania