In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Centrum Gdyni znajduje się na wyspie pośrodku pięknej rzeki. Każdego ranka tysiące samochodów przejeżdżają przez wyspę z zachodu na wschód, z dzielnic mieszkalnych na jednym brzegu rzeki do obszarów przemysłowych po drugiej stronie. Mieszkańcy wjeżdżają na wyspę mostami na zachodnim krańcu i opuszczają ją mostami na wschodnim krańcu.
Wyspa ma kształt prostokąta o bokach równoległych do osi układu współrzędnych. Będziemy więc ją opisywać jako prostokąt we współrzędnych kartezjańskich, którego przeciwległe narożniki mają współrzędne oraz .
Na wyspie jest skrzyżowań, ponumerowanych od do . Skrzyżowanie numer ma współrzędne . Skrzyżowania o współrzędnych postaci są wjazdami na zachodni kraniec wyspy, zaś te o współrzędnych postaci są wyjazdami po wschodniej stronie. Każda ulica jest odcinkiem łączącym dwa skrzyżowania. Niektóre spośród ulic są jedno-, inne zaś dwukierunkowe. Ulice, poza skrzyżowaniami, nie mają punktów wspólnych, nie ma też na wyspie tuneli ani wiaduktów. Nie zakładaj nic ponadto o sieci drogowej (w szczególności, drogi mogą biec brzegiem wyspy, mogą też istnieć skrzyżowania bez wchodzących czy wychodzących z nich ulic).
Z powodu rosnącego natężenia ruchu, prezydent Gdyni zatrudnił Cię w celu sprawdzenia, czy sieć dróg na wyspie jest wystarczająca. Na początek musisz sprawdzić, do ilu skrzyżowań na wschodnim brzegu wyspy można dojechać z każdego ze skrzyżowań na zachodnim brzegu.
Pierwszy wiersz standardowego wejścia zawiera cztery liczby całkowite , , oraz (, , ). Są to odpowiednio liczba skrzyżowań w centrum Gdyni, liczba ulic oraz wymiary wyspy.
W każdym z kolejnych wierszy znajdują się dwie liczby całkowite , (, ) - współrzędne -tego skrzyżowania. Żadne dwa skrzyżowania nie mają tych samych współrzędnych.
Kolejne wierszy opisuje ulice. Każdy z tych wierszy zawiera trzy liczby , , (, , ). Opis ten oznacza, że skrzyżowania i są połączone ulicą. Jeśli , jest to jednokierunkowa ulica z do . W przeciwnym wypadku jest to ulica dwukierunkowa. Każda (nieuporządkowana) para pojawi się na wejściu co najwyżej raz.
Możesz założyć, że co najmniej jedno skrzyżowanie na wschodnim brzegu wyspy jest osiągalne z jakiegoś skrzyżowania na zachodnim brzegu.
W testach wartych przynajmniej 30 punktów zachodzi dodatkowy warunek .
Twój program powinien wypisać na standardowe wyjście jeden wiersz dla każdego skrzyżowania z zachodniego krańca wyspy. Wiersz ten powinien zawierać liczbę osiągalnych z niego skrzyżowań po wschodniej stronie. Odpowiedzi uporządkuj w kolejności malejącej współrzędnej .
Dla danych wejściowych:
5 3 1 3 0 0 0 1 0 2 1 0 1 1 1 4 1 1 5 2 3 5 2
poprawną odpowiedzią jest:
2 0 2
podczas gdy dla danych wejściowych:
12 13 7 9 0 1 0 3 2 2 5 2 7 1 7 4 7 6 7 7 3 5 0 5 0 9 3 9 1 3 2 3 2 1 3 4 1 4 5 1 5 6 1 9 3 1 9 4 1 9 7 1 9 12 2 10 9 1 11 12 1 12 8 1 12 10 1
poprawną odpowiedzią jest:
4 4 0 2
Autor zadania: Jakub Łącki.