In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Bajtocki Instytut Fizyki Doświadczalnej przy przeprowadzce do nowego budynku napotkał na nie lada problem logistyczny - kłopotliwe okazało się przeniesienie bogatej kolekcji precyzyjnych odważników.
Instytut ma do dyspozycji pewną liczbę kontenerów, każdy o ograniczonej wytrzymałości. Należy pomieścić w nich jak najwięcej odważników, gdyż pozostałe, niestety, będzie trzeba wyrzucić. Do każdego z kontenerów można włożyć dowolnie wiele odważników, ale nie wolno przekroczyć przy tym jego wytrzymałości. Kontener może również pozostać pusty.
Dowolne dwa odważniki w Instytucie mają ciekawą własność: masa jednego z nich jest zawsze wielokrotnością masy drugiego z nich. W szczególności, oba odważniki mogą mieć równe masy.
Napisz program, który:
W pierwszym wierszu wejścia znajdują się dwie liczby całkowite oraz (), oddzielone pojedynczym odstępem i oznaczające odpowiednio: liczbę kontenerów i liczbę odważników. Drugi wiersz wejścia zawiera liczb całkowitych ( dla ), pooddzielanych pojedynczymi odstępami i oznaczających wytrzymałości kontenerów, wyrażone w miligramach. W trzecim wierszu wejścia znajduje się liczb całkowitych ( dla ), pooddzielanych pojedynczymi odstępami i oznaczających masy odważników, również wyrażone w miligramach.
Pierwszy i jedyny wierszy wyjścia powinien zawierać jedną liczbę całkowitą - największą liczbę odważników, jakie można porozmieszczać w kontenerach bez przekroczenia ich wytrzymałości.
Dla danych wejściowych:
2 4 13 9 4 12 2 4
poprawną odpowiedzią jest:
3
W kontenerach można umieścić dowolne trzy z czterech odważników, ale nie można umieścić wszystkich odważników.
Autor zadania: Jakub Radoszewski.