In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Bajtockie pająki przędą sieci w bardzo specyficzny sposób. Każda sieć leży w jednej płaszczyźnie, a oka sieci są trójkątami. Pająk rozpoczyna budowę sieci od pojedynczego oka-trójkąta. Żeby rozbudować sieć, pająk wybiera zewnętrzną nić (czyli taką, która nie jest wspólnym bokiem dwóch ok-trójkątów), snuje z jej końcowych węzłów dwie nici, które następnie zlepia w nowym węźle na zewnątrz dotychczas zbudowanej sieci. Poza swoimi końcami, nowe nici nie mają żadnych innych wspólnych punktów z dotychczasową siecią.
Arachnolodzy postanowili sklasyfikować bajtockie pająki ze względu na rodzaje budowanych sieci. W tym celu zorganizowali wyprawę do największej puszczy w Bajtocji. Zadaniem uczestników wyprawy jest zebranie opisów napotkanych sieci. Pojedynczy opis jest tworzony w następujący sposób. Badacz numeruje w dowolny sposób węzły sieci kolejnymi liczbami naturalnymi, poczynając od 1, a następnie zapisuje liczbę węzłów i pary numerów tych węzłów, które są końcami poszczególnych nici. Zauważmy, że w -węzłowej pajęczynie jest dokładnie nici. Po powrocie z wyprawy arachnolodzy mają zamiar pogrupować opisane sieci na sieci podobne. Dwie sieci są podobne, jęsli mają taką samą liczbę węzłów i jeśli można tak przenumerować węzły jednej z nich, że jej poszczególne nici łączą węzły o dokładnie takich samych numerach co nici w sieci drugiej. Napisz program, który usprawni pracę arachnologów.
Twój program powinien wczytać liczbę par sieci do zbadania i dla każdej z nich:
W pierwszym wierszu dana jest liczba całkowita równa liczbie par sieci do zbadania, . W nastęnych wierszach podane są opisy badanych par sieci. Opis każdej pary sieci składa się z czterech wierszy.
Pierwszy z tych wierszy zawiera jedną liczbę całkowitą (, ), równą liczbie węzłów w pierwszej sieci.
Drugi wiersz zawiera liczb całkowitych oddzielonych pojedynczymi spacjami. Są to końce wszystkich nici w pierwszej sieci. Liczby i , na pozycjach i (, , ), są końcami jednej, tej samej nici.
Trzeci wiersz zawiera jedną liczbę całkowitą (), równą liczbie węłów w drugiej sieci.
Czwarty wiersz zawiera liczb całkowitych, oddzielonych pojedynczymi odstępami. Są to końce wszystkich nici w drugiej sieci. Liczby i , na pozycjach i (, , , są końcami jednej, tej samej nici.
Dla każdej pary badanych sieci, w kolejności zgodnej z kolejnością pojawiania się ich opisów na wejściu, należy wypisać dokładnie jeden wiersz, zawierający słowo:
Dla danych wejściowych:
2 4 1 3 1 4 3 2 3 4 2 4 4 2 1 2 4 1 4 3 4 3 1 6 1 2 2 3 3 4 4 5 5 6 6 1 1 5 2 5 2 4 6 1 2 2 3 3 4 4 5 5 6 6 1 1 5 1 3 3 5
poprawną odpowiedzią jest:
TAK NIE