In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Generałowie sił powietrznych Bajtocji: Bajtek, Kajtek i Zajtek zamierzają przeprowadzić pierwszą w historii Bajtocji wielką wyprawę kosmiczną. Każdy z nich zgromadził już pewną ilość paliwa rakietowego i właśnie szykują się na zakup modułów, z których złożą rakietę. Bajtockie rakiety są skonstruowane w ten sposób, że w początkowym fragmencie lotu są napędzane tylko przez pierwszy moduł, po zużyciu się paliwa w tym module zostaje on odrzucony i odtąd napędu rakiecie dostarcza drugi moduł itd.
Każdy z generałów odwiedzi dzisiaj swoją ulubioną fabrykę i zakupi moduł z silnikiem rakietowym o pewnej sprawności; z tych trzech modułów ustawionych w ustalonej kolejności (Bajtek kupuje dolny, Kajtek - środkowy, a Zajtek - górny) zostanie złożona rakieta. Maksymalny zasięg tej rakiety (tj. największa odległość, na jaką może ona dolecieć) będzie równy sumie zasięgów poszczególnych modułów, z których każdy jest wyrażony jako iloczyn sprawności silnika oraz objętości zatankowanego do modułu paliwa.
Ze względu na wzrastające ceny w fabrykach, generałowie być może nie zakupią modułów o największych sprawnościach. Chcieliby więc poznać liczbę różnych trójek modułów, które mogą zakupić (każdy generał po jednym module ze swojej fabryki), takich że złożona z nich rakieta będzie miała zasięg większy niż połowa zasięgu najlepszej rakiety, jaka mogłaby powstać przy aktualnym asortymencie fabryk, tj. gdyby każdy generał kupił najsprawniejszy moduł. Różne moduły o tych samych sprawnościach są przy zliczaniu uznawane za różne.
Napisz program, który:
W pierwszym wierszu wejścia znajdują się trzy liczby całkowite , oraz (), pooddzielane pojedynczymi odstępami i oznaczające objętości paliwa posiadane odpowiednio przez Bajtka, Kajtka i Zajtka. Dalej następują opisy fabryk odwiedzonych przez generałów (pierwsza to fabryka odwiedzona przez Bajtka, druga - przez Kajtka, a trzecia - przez Zajtka). Każdy opis składa się z dwóch wierszy. W pierwszym z nich znajduje się jedna liczba całkowita (dla ), oznaczająca liczbę modułów dostępnych w fabryce. Drugi i jednocześnie ostatni wiersz opisu fabryki składa się z pooddzielanych pojedynczymi odstępami liczb całkowitych dodatnich nie większych od , oznaczających sprawności poszczególnych modułów z fabryki.
W pierwszym i jedynym wierszu wyjścia Twój program powinien wypisać liczbę możliwych do stworzenia rakiet, których zasięg będzie większy od połowy maksymalnego zasięgu.
Dla danych wejściowych:
2 3 3 2 1 3 3 1 5 1 1 2
poprawną odpowiedzią jest:
4
Wyjaśnienie do przykładu: Maksymalny możliwy zasięg rakiety to , więc szukamy trójek modułów o zasięgu większym niż . Są to: , , , , o odpowiadających im zasięgach: , , , .
Uwaga: Możesz założyć, że w 40% testów dla każdego jest spełniony warunek .
Autor zadania: Tomasz Kulczyński.