In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
W Krainie Czarów można znaleźć słynne kamienie Xi--. Kamień tego rodzaju to nic innego, jak granitowa tabliczka z naniesionym na środku napisem złożonych z liter X oraz I. Na tabliczce znajduje się w sumie liter. Jest też nie więcej niż miejsc, gdzie litery X i I sąsiadują ze sobą.
Kamienie nie mają określonej góry i dołu, można je obracać "do góry nogami". Przykładowo, poniższe dwa rysunki przedstawiają ten sam kamień:
|
|
W Krainie Czarów nie ma dwóch takich samych kamieni, tzn. dwóch takich kamieni, na które naniesiony jest ten sam napis, nawet jeżeli dopuścimy obracanie kamieni "do góry nogami".
Jeżeli napis na jakimś kamieniu możemy odczytać na dwa różne sposoby (drugi sposób uzyskujemy, obracając kamień "do góry nogami"), to kanoniczną reprezentacją kamienia nazwiemy ten z dwóch odczytanych napisów, który jest wcześniejszy alfabetycznie. Mówimy, że napis jest alfabetycznie wcześniejszy/mniejszy od napisu (takiej samej długości), jeśli na pierwszej pozycji od lewej strony, na której i się różnią, w napisie znajduje się litera I, a w - litera X.
Jeśli napis na kamieniu jest symetryczny, tj. obrócony "do góry nogami" wygląda tak samo, czyli można go odczytać tylko na jeden sposób, to ten sposób jego przeczytania jest kanoniczną reprezentacją tego napisu.
Jest dokładnie 6 kamieni Xi-3-2. Ich reprezentacje kanoniczne, wypisane w kolejności alfabetycznej, to: III, IIX, IXI, IXX, XIX i XXX.
Alicja jest znanym w Krainie Czarów specjalistą od Xi-- kamieni. Chce ona stworzyć alfabetyczny spis reprezentacji kanonicznych wszystkich kamieni rodzaju Xi-- (dla pewnych konkretnych liczb i ). Co powinno się znaleźć w spisie na -tej pozycji, dla danego ?
Napisz program, który:
W pierwszym i jedynym wierszu wejścia znajdują się trzy liczby całkowite , oraz (, ), pooddzielane pojedynczymi odstępami.
W pierwszym i jedynym wierszu wyjścia Twój program powinien wypisać -tą, w kolejności alfabetycznej, kanoniczną reprezentację Xi-- kamieni.
Jeżeli liczba Xi-- kamieni jest mniejsza niż , program powinien wypisać jeden wiersz z napisem NO SUCH STONE.
Dla danych wejściowych:
3 2 5
poprawną odpowiedzią jest:
XIX
natomiast dla danych:
3 2 7
poprawnym wynikiem jest:
NO SUCH STONE
Autorzy zadania: Paweł Parys, Szymon Acedański.