In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Sklep ze słodyczami, którego właścicielem jest Bajtazar, prowadzi sprzedaż pysznych cukierków karmelowych. Dla każdej liczby całkowitej dodatniej w sklepie znajduje się dokładnie jedna paczka zawierająca cukierków (i w chwili obecnej nie są przewidywane kolejne dostawy). Aby zachęcić klientów do kupna łakoci, Bajtazar powrzucał do paczek bony na roczny zapas czekolady. Upewnił się przy tym, aby nie wrzucić więcej niż jednego bonu do tej samej paczki.
W przyszłym tygodniu w Bajtogrodzie rozpoczynają się obchody karnawału, który potrwa dni; -tego dnia karnawału odbędzie się przyjęcie, w którym będzie uczestniczyć osób. Bajtazar jest przekonany, że -tego dnia rano każdy z uczestników odbywającego się tego dnia przyjęcia kupi w jego sklepie najmniejszą dostępną paczkę cukierków, której zawartość będzie można rozdzielić równo pomiędzy wszystkie zaproszone osoby. Przykładowo, jeśli , , , to pierwszego dnia karnawału zostaną sprzedane kolejno paczki zawierające cztery, osiem, dwanaście i szesnaście cukierków, a drugiego dnia - paczki z dwoma i sześcioma cukierkami.
Bajtazar zastanawia się, którzy klienci kupią paczki z bonami. Poprosił Cię, żebyś napisał program, który pomoże mu to określić.
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajduje się jedna liczba całkowita (), oznaczająca liczbę bonów. W -tym z kolejnych wierszy znajduje się liczba całkowita () oznaczająca rozmiar paczki (tj. liczbę cukierków), w której Bajtazar umieścił -ty bon. Liczby te są podane w kolejności rosnącej.
W następnym wierszu znajduje się jedna liczba całkowita (), oznaczająca liczbę dni karnawału. W -tym z kolejnych wierszy znajduje się liczba całkowita (), oznaczająca liczbę gości zaproszonych na -te przyjęcie.
Możesz założyć, że w testach wartych łącznie przynajmniej 50% punktów żadna z liczb podanych na wejściu nie przekroczy .
W pierwszym wierszu standardowego wyjścia Twój program powinien wypisać liczbę całkowitą - liczbę sprzedanych paczek z bonami. W kolejnych wierszach powinny znaleźć się numery wszystkich klientów, którzy kupili paczkę z bonem, w porządku rosnącym. Klientów numerujemy od w kolejności dokonywania zakupów.
Dla danych wejściowych:
4 1 6 8 16 3 4 2 4
poprawną odpowiedzią jest:
3 2 4 6
Autor zadania: Jakub Pachocki.