In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Bajtazar planuje kupno działki przemysłowej. Jego majątek jest wyceniany na bajtalarów. Tyle też zamierza on przeznaczyć na zakup gruntu. Jednak znalezienie działki, która kosztuje dokładnie bajtalarów, jest kłopotliwe. W związku z tym, Bajtazar jest gotów kupić ewentualnie droższą działkę. Dodatkowe fundusze może uzyskać przez zaciągnięcie kredytu. Maksymalny rozmiar kredytu, jaki może mu udzielić Bajtocki Bank Kredytowy, wynosi tyle, ile majątek Bajtazara, czyli bajtalarów. Innymi słowy, Bajtazar chciałby przeznaczyć na kupno działki kwotę w wysokości od bajtalarów do bajtalarów włącznie.
Teren, na którym Bajtazar zamierza kupić działkę, ma kształt kwadratu o boku długości metrów. Aktualni właściciele ziemi wyznaczyli różne ceny w przeliczeniu na metr kwadratowy. Bajtazar przeprowadził dokładny wywiad i sporządził mapę cenową tego terenu. Mapa ta opisuje cenę każdego kwadratu o rozmiarze metr na metr. Takich kwadratów jest dokładnie . Teraz pozostaje wyznaczyć wymarzoną działkę. Musi ona mieć kształt prostokąta, złożonego wyłącznie z całych kwadratów jednostkowych. Bajtazar zaczął szukać na mapie odpowiedniej działki, ale mimo wzmożonych wysiłków nie był w stanie znaleźć właściwego prostokąta. Pomóż Bajtazarowi.
Napisz program, który:
W pierwszym wierszu wejścia znajdują się dwie liczby całkowite i oddzielone pojedynczym odstępem, , . Każdy z następnych wierszy zawiera liczb całkowitych nieujemnych, pooddzielanych pojedynczymi odstępami. -ta liczba w wierszu numer określa cenę jednego kwadratu metr na metr, którego współrzędne w terenie to . Cena jednego metra nie przekracza bajtalarów.
Jeżeli nie istnieje działka o cenie z przedziału , to program powinien wypisać jeden wiersz zawierający słowo NIE. W przeciwnym przypadku powinien wypisać jeden wiersz zawierający cztery liczby całkowite dodatnie pooddzielane pojedynczymi odstępami, określające współrzędne prostokąta. oznaczają lewy górny róg prostokąta, a prawy dolny róg prostokąta. Wtedy taki prostokąt określony jest przez zbiór współrzędnych kwadratów: . Suma cen kwadratów leżących wewnątrz wskazanego prostokąta powinna spełniać nierówności . Jeżeli jest więcej działek spełniających wymagany warunek, to należy wypisać dowolną z nich.
Dla danych wejściowych:
4 3 1 1 1 1 9 1 1 1 1
poprawną odpowiedzią jest:
NIE
a dla danych wejściowych:
8 4 1 2 1 3 25 1 2 1 4 20 3 3 3 30 12 2
poprawną odpowiedzią jest:
2 1 4 2
Autor zadania: Marcin Kubica.