In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
(...) Tak więc opowiadano mi na przykład, że pewien mieszkaniec stolicy, otrzymawszy trzy pokoje z kuchnią na Ziemlanym Wale, bez żadnego tam piątego wymiaru i innych takich rzeczy, od których można dostać kołowacizny, w mgnieniu oka przerobił je na cztery pokoje z kuchnią – jeden pokój przedzielił przepierzeniem na pół. Następnie zamienił to mieszkanie na dwa oddzielne mieszkania w różnych dzielnicach Moskwy, jedno trzy, a drugie dwupokojowe. Przyzna pani sama, że to już czyni pięć pokoi. Trzypokojowe zamienił na dwa oddzielne po dwa pokoje z kuchnią i stał się posiadaczem, jak sama pani to widzi, sześciu pokoi, co prawda rozrzuconych chaotycznie po całej Moskwie. Zamierzał właśnie wykonać ostatnią i najbardziej popisową woltę i zamieścił w gazecie ogłoszenie, że chce zamienić sześć pokoi w różnych punktach Moskwy na jedno pięciopokojowe mieszkanie na Ziemlanym Wale, kiedy jego działalność ustała z przyczyn całkowicie od niego niezależnych. Być może, że zajmuje i teraz jakiś pokój, mogę panią jednak zapewnić, że nie w Moskwie. Proszę, to się nazywa człowiek z głową na karku, a pani tu opowiada o piątym wymiarze!
— Michaił Bułhakow, „Mistrz i Małgorzata”
Bajtazar jest szczęśliwym właścicielem prostokątnej działki, którą dla celów geodezyjnych podzielił na kwadratów jednostkowych. Tak się złożyło, że każdy kwadrat jest albo łąką, albo bagnem. Bajtazar chciałby sprzedać swoją działkę i wyjechać na Karaiby. Ponieważ nie planuje w najbliższym czasie powrotu do Bajtocji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprzedać ją wielu nabywcom jednocześnie...
Każdy nabywca może kupić pewien prostokątny kawałek działki o bokach pokrywających się z bokami jednostkowych kwadratów. Niestety, nikt nie zaakceptuje obecności w swoim kawałku bagna. Kawałki sprzedane różnym osobom mogą się nakładać, ale żadne dwa nie mogą mieć tego samego prawego dolnego rogu (bajtoccy urzędnicy, choć z lotności nie słyną, to zauważyliby z pewnością). Koszt działki, jak stanowi bajtockie prawo, jest proporcjonalny do jej obwodu. Ile zatem może najwięcej zarobić Bajtazar?
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajduje się liczba testów . Dalej następuje testów, w następującej postaci: Pierwszy wiersz testu zawiera dwie liczby całkowite i () oznaczające wysokość i szerokość działki. Dalej następuje wierszy, z których każda zawiera znaków. Znakiem -tym w -tym wierszu jest „.”, jeśli pole o współrzędnych jest łąką, lub „#”, jeśli jest bagnem.
Twój program powinien wypisać na standardowe wyjście, dla każdego zestawu, jedną liczbę całkowitą — maksymalną sumę obwodów działek, które może sprzedać Bajtazar.
Dla danych wejściowych:
2 4 3 .## #.. .#. ... 4 5 #.#.# ..... ..#.. .#...
poprawną odpowiedzią jest:
44 110