In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Rozważmy nieskończoną (we wszystkich kierunkach) planszę o kwadratowych polach. Na tej planszy stoi pionek na polu o współrzędnych . Pionek ten może wykonywać pewne ruchy. Może się on przesuwać o pewne ustalone liczby pól w prawo bądź w lewo oraz o pewne ustalone liczby pól w górę bądź w dół.
Przy takich ograniczeniach można zwykle dojść pionkiem tylko do niektórych pól planszy. Twoim zadaniem jest określić, ile spośród takich osiągalnych pól mieści się w pewnym prostokątnym fragmencie planszy.
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajdują się dwie liczby całkowite oraz () oznaczające odpowiednio liczbę ruchów poziomych oraz pionowych, jakie może wykonać pionek za jednym skokiem.
W drugim wierszu znajdują się cztery liczby całkowite , , , () oznaczające odpowiednio współrzędne lewego dolnego i prawego górnego wierzchołka prostokątnego fragmentu planszy, w którym należy policzyć liczbę pól osiągalnych. Przyjmujemy, że punkt należy do tego prostokąta wtedy i tylko wtedy, gdy oraz .
W każdym z następnych wierszy znajduje się jedna liczba całkowita () oznaczająca liczbę pól o jakie pionek może się przesunąć w prawo lub w lewo wykonując -ty poziomy ruch.
W każdym z następnych wierszy znajduje się jedna liczba całkowita () oznaczająca liczbę pól o jakie pionek może się przesunąć w górę lub w dół wykonując -ty pionowy ruch.
Możesz założyć, że w testach wartych co najmniej punktów zachodzi dodatkowy warunek: i .
Twój program powinien wypisać w pierwszym i jedynym wierszu standardowego wyjścia jedną liczbę całkowitą oznaczającą liczbę pól w obrębie zadanego prostokątnego fragmentu planszy, do których pionek może się dostać.
Dla danych wejściowych:
1 2 1 1 10 2 1 2 5
poprawną odpowiedzią jest:
20Autor zadania: Marian M. Kędzierski.