In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Addon, nowo odkryty pierwiastek promieniotwórczy jest najwydajniejszym ze znanych paliw jądrowych. Trwają prace nad uruchomieniem energetycznego reaktora addonowego. Projekt przewiduje, że komora paliwowa reaktora będzie miała postać pionowej rury. W komorze jeden na drugim będą ustawione pręty paliwa, czyli walce z addonu. Pręty paliwowe będą produkowane w różnych długościach.
Cykl pracy reaktora rozpoczyna się od wstawienia paliwa do komór. Kolejnym krokiem jest zapłon paliwa. Niestety, wysokość słupa paliwa biorącego udział w reakcji nie może być dowolna, ponieważ tylko dla niektórych wysokości reakcja przebiega bezpiecznie. Wysokości te nazywamy wysokościami stabilnymi.
Projektanci reaktora mają dwa zadania: ustalić wysokość komory paliwowej oraz dobrać zestaw długości, w jakich będą produkowane pręty addonu. Mówimy, że zestaw długości jest bezpieczny dla danej komory, jeżeli wysokość dowolnego słupa, jaki można ustawić w komorze z prętów o długościach z tego zestawu, jest stabilna. Mówimy, że zestaw długości jest pełny dla danej komory, jeżeli z prętów o długościach z tego zestawu można ustawić każdy słup o stabilnej wysokości nie większej niż wysokość tej komory.
Napisz program, który:
W pierwszym wierszu standardowego wejścia jest zapisana liczba naturalna , . Jest to liczba danych wysokości stabilnych. W każdym z kolejnych wierszy jest zapisana jedna liczba całkowita dodatnia nie większa niż . Są to dane wysokości stabilne zapisane w porządku rosnącym.
W pierwszym wierszu standardowego wyjścia należy zapisać jedną liczbę — maksymalną wysokość komory. W kolejnych wierszach — rosnący ciąg liczb (każdą w osobnym wierszu) stanowiący wyznaczony zestaw długości.
Dla danych wejściowych:
14 5 10 12 15 17 20 21 22 24 26 27 30 31 33
poprawną odpowiedzią jest:
24 5 12 21
Autor zadania: Grzegorz Jakacki.