In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Jaś utrzymuje, że ma zdolności telekinetyczne. Taka deklaracja wywołała oburzenie jego kolegi, Stasia, który jest zatwardziałym racjonalistą. Natychmiast zażądał, by Jaś dowiódł swoich możliwości.
Jaś postanowił pokazać, co potrafi, rzucając monetą. Twierdzi, że jest w stanie zrobić to tak, by orzeł wypadał dokładnie razy częściej niż reszka. Staś zanotował wyniki wszystkich rzutów Jasia i chce teraz sprawdzić, jaka jest najdłuższa seria kolejnych rzutów, w której wypadło dokładnie razy więcej orłów niż reszek.
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajdują się dwie liczby całkowite oraz (, ). Pierwsza z nich oznacza liczbę rzutów, które wykonał Jaś, zaś znaczenie drugiej podano w treści zadania. Drugi wiersz zawiera ciąg znaków O i R, opisujący wyniki kolejnych rzutów Jasia: O oznacza orła, a R - reszkę.
W pierwszym i jedynym wierszu standardowego wyjścia Twój program powinien wypisać jedną liczbę całkowitą - długość najdłuższego ciągu kolejnych rzutów Jasia, w którym jest dokładnie razy więcej orłów niż reszek. W przypadku, gdy taki ciąg nie istnieje, należy wypisać .
Dla danych wejściowych:
15 3 RORROOROOROOORO
poprawną odpowiedzią jest:
8
Wyjaśnienie do przykładu: Serie od piątego do dwunastego, jak również od szóstego do trzynastego rzutu zawierają dokładnie 6 orłów i 2 reszki, czyli trzy razy więcej orłów niż reszek. Nie istnieje żadna dłuższa seria o tej własności.
Autor zadania: Tomasz Idziaszek.