In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Tym razem Bajtocja ma kształt prostokąta o wymiarach na metrów. Bajtazar jest farmerem i ma swoje pole uprawne, składające się z obszarów jednostkowych. Ponadto część wspólna każdej poziomej warstwy obszarów jednostkowych z polem Bajtazara jest spójna (samo pole jednakże nie musi być spójne).
Król Bajtocji wydał dekret, na mocy którego z każdego pola uprawnego należy oddać królowi prostokątny obszar o wymiarach na metrów, złożony wyłącznie z całych obszarów jednostkowych. Jego położenie wybiera sam król. Jedyną nadzieją farmera Bajtazara jest to, że istnieje bardzo dużo możliwych takich położeń i być może zachłannemu królowi nie uda się zbyt szybko podjąć decyzji o wyborze położenia. Pomóż Bajtazarowi i policz, ile jest możliwych położeń takiego obszaru na polu Bajtazara?
W pierwszym wierszu wejścia znajdują się cztery liczby całkowite , , i (), oznaczające odpowiednio wymiary Bajtocji oraz wymiary prostokątnego obszaru, który ma być oddany królowi. Kolejnych wierszy zawiera opisy kolejnych poziomych warstw pola Bajtazara. Każdy z nich składa się z dwóch liczb całkowitych i (, , ) oznaczających, że fragment pola na tej warstwie zaczyna się metrów od lewego brzegu Bajtocji i składa się z obszarów jednostkowych.
Pierwszy i jedyny wiersz wyjścia powinien zawierać jedną liczbę całkowitą, oznaczającą liczbę możliwych położeń prostokąta o wymiarach na na polu Bajtazara.
5 6 2 3 1 5 1 3 1 2 1 1 3 3 2 4poprawną odpowiedzią jest:
3
Powyższy rysunek przedstawia pole uprawne z przykładowego wejścia (powierzchnia należąca do pola została zamalowana na czarno).
Programujących w C++ zachęcamy do rozważnego korzystania z STL-owych struktur danych, ponieważ ze względu na rozmiar danych, ich używanie może spowodować przekroczenie limitu czasowego lub pamięciowego.
Autor zadania: Jakub Radoszewski.