In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
W Bitolandzkich szkołach w ostatnich latach pojawiają się coraz większe problemy związane z niechęcią dzieci do czytania książek. Odbija się to negatywnie na znajomości ortografii w krainie. Nauczyciele starają się przeciwdziałać temu niepokojącemu zjawisku, organizując różnego rodzaju sprawdziany i konkursy ze znajomości ortografii. Rozwiązanie takie jednak nie poprawia sytuacji w sposób istotny. Wiele dzieci posiada zaświadczenia o dysleksji, co sprawia, że zupełnie nie martwią się one o popełniane błędy ortograficzne. Ministerstwo Bitoedukacji postanowiło podjąć drastyczne kroki. Chce ono sprawdzić, czy każdy posiadacz zaświadczenia o dysleksji jest faktycznie dyslektykiem. Ze względu na szeroką skalę przedsięwzięcia, postanowiono zautomatyzować proces weryfikacji. Wszystkie dzieci poddane testowi będą musiały przepisać na komputerze specjalnie przygotowane fragmenty tekstów. Liczba popełnionych przez dziecko błędów pozwoli na określenie, czy jest ono dyslektykiem, czy nie. Ministerstwo Bitoedukacji powierzyło Tobie zadanie przygotowanie takiego programu.
Napisz program, który:
W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna liczba całkowita (), reprezentująca długość oryginalnego tekstu (jest to jednocześnie długość tekstu przepisanego przez dziecko). Drugi wiersz wejścia zawiera -literowy oryginalny tekst, składający się z małych i/lub wielkich liter alfabetu angielskiego. Trzeci wiersz wejścia zawiera -literowy tekst przepisany przez ucznia, składający się z małych i/lub wielkich liter alfabetu angielskiego.
Pierwszy i jedyny wiersz wyjścia powinien zawierać jedną liczbę całkowitą - liczbę liter źle przepisanych przez ucznia.
Dla danych wejściowych:
21 JASIOJESTDYSLEKTYKIEM JAsIOJSSTDXSIEKTYKLEM
poprawną odpowiedzią jest:
5
Autor zadania: Piotr Stańczyk.