In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Bajtocja jest niewielkim krajem, w którym znajduje się miast połączonych dwukierunkowymi drogami. Z każdego miasta można dojechać do każdego innego, z czego mieszkańcy Bajtocji skrupulatnie korzystają. To powoduje, że bajtockie drogi są notorycznie zakorkowane. Zbudowano więc dodatkowo pewną liczbę autostrad i połączono nimi wybrane pary miast.
Przez trasę rozumiemy ciąg kolejnych dróg i/lub autostrad, łączących sąsiednie miasta. Miasta na trasie nie mogą się powtarzać. Dla danej pary miast , istnieje dokładnie jedna trasa, która nie korzysta z żadnej autostrady; nazwiemy ją trasą główną pomiędzy i .
Mieszkańcy, jadąc z miasta do miasta , mogą wybrać czy jadą trasą główną, czy chcą skorzystać z pewnej autostrady. W tym drugim przypadku ich trasa nie może przecinać trasy głównej poza miastami i oraz musi korzystać z dokładnie jednej autostrady.
Twoim zadaniem jest napisanie programu, który będzie odpowiadał na pytania o liczbę poprawnych tras pomiędzy danymi parami miast.
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajduje się liczba całkowita () oznaczająca liczbę miast w Bajtocji. Miasta ponumerowane są liczbami całkowitymi od do . Kolejne wierszy zawiera po dwie liczby całkowite , () oznaczające, że istnieje droga między miastami i .
W kolejnym wierszu znajduje się liczba () oznaczająca liczbę autostrad, następne wierszy zawiera ich opisy. W kolejnym wierszu znajduje się liczba () oznaczająca liczbę zapytań, które opisane są w następnych wierszach. Zarówno opisy autostrad jak i zapytania są podane w takim samym formacie jak opisy dróg.
Na standardowe wyjście należy wypisać dokładnie wierszy. Wiersz -ty powinien zawierać odpowiedź na -te zapytanie z wejścia.
Dla danych wejściowych:
9 1 2 2 3 4 2 1 5 5 6 7 5 7 8 9 7 4 2 5 3 4 6 4 8 3 4 4 9 2 5 1 6 1 7
poprawną odpowiedzią jest:
1 4 2 2
Autor zadania: Tomasz Idziaszek.