In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Wallace jest znanym gangsterem - prawdziwym G. Jak każdy gangster ma dużo brudnego szmalu, który lubi wydawać na klejnoty. Dla bezpieczeństwa nie trzyma jednak pieniędzy w jednym portfelu lecz w wielu. Wallace ma zamiar wybrać się z ziomalami na miasto.
Chce zabrać około połowy swoich portfeli, ale z drugiej strony chce mieć wystarczająco dużo pieniędzy. Dokładniej Wallace ma portfeli, a w każdym ma pewną ilość dolarów i pewną ilość euro. Na przejażdżkę chce zabrać dokładnie portfeli, tak aby suma dolarów w tych portfelach była większa bądź równa połowie sumy dolarów we wszystkich portfelach oraz aby suma euro w wybranych portfelach była większa bądź równa połowie sumy euro we wszystkich portfelach.
Wallace zna się na robieniu szmalu, Ty znasz się na programowaniu. Wiesz, co masz robić.
W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna liczba całkowita oznaczająca liczbę zestawów danych. Następnie występuje opis każdego zestawu danych.
W pierwszej linii zestawu danych znajduje się jedna liczba całkowita () oznaczająca, że Wallace ma portfeli. W kolejnych wierszach znajdują się opisy kolejnych portfeli. Każdy wiersz zawiera dwie liczby całkowite , () oznaczających, że portfel -ty zawiera dolarów oraz euro.
Możesz założyć, że suma we wszystkich zestawach danych nie przekroczy .
Wyjście powinno zawierać odpowiedzi dla kolejnych zestawów danych.
W pierwszym wierszu odpowiedzi dla zestawu powinno znaleźć się jedno słowo 'Yo', jeżeli można wybrać portfeli zgodnie z oczekiwaniami Wallaca, albo 'Nah', jeżeli nie jest to możliwe. Jeżeli wynik istnieje, to w drugiej linii powinno znaleźć się liczb całkowitych oznaczających numery portfeli, które należy wybrać. Portfele są numerowane kolejnymi numerami całkowitymi: zgodnie z kolejnością na wejściu.
Dla danych wejściowych:
2 2 2 2 1 2 2 1 1 1 3
poprawną odpowiedzią jest:
Yo 2 3 Yo 1
Autor zadania: Adrian Jaskółka (zapożyczenie).