Wielokąt

Limit pamięci: 32 MB

Powiemy, że dwa trójkąty przecinają się, jeśli ich wnętrza mają co najmniej jeden wspólny punkt. Wielokąt jest wypukły, jeśli każdy odcinek łączący dowolne dwa punkty tego wielokąta jest w nim zawarty. Trójkątem elementarnym w wielokącie wypukłym nazywamy każdy trójkąt, którego wierzchołki są wierzchołkami tego wielokąta. Triangulacją wielokąta wypukłego nazywamy każdy zbiór elementarnych trójkątów w tym wielokącie, w którym żadne dwa trójkąty nie przecinają się, a wszystkie razem pokrywają cały wielokąt.

Dane są wielokąt i jego triangulacja. Jaka jest największa liczba trójkątów w tej triangulacji, które może przeciąć jeden elementarny trójkąt w tym wielokącie?

Przykład

Rozważmy następującą triangulację:

Trójkąt elementarny przecina wszystkie trójkąty w tej triangulacji.

Zadanie

Napisz program, który:

  • wczytuje ze standardowego wejścia liczbę wierzchołków wielokąta i jego triangulację;
  • oblicza największą liczbę trójkątów, które przecina pojedynczy elementarny trójkąt w danym wielokącie;
  • zapisuje wynik na standardowe wyjście.

Wejście

Pierwszy wiersz standardowego wejścia zawiera liczbę , . Jest to liczba wierzchołków wielokąta. Wierzchołki wielokąta są ponumerowane kolejno , zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Kolejne wiersze zawierają opisy trójkątów w triangulacji. W wierszu , , zapisane są trzy liczby całkowite , oddzielone pojedynczymi odstępami. Są to numery wierzchołków -tego trójkąta w triangulacji.

Wyjście

W pierwszym i jedynym wierszu standardowego wyjścia należy zapisać jedyną liczbę całkowitą — największą liczbę trójkątów w triangulacji, które przecina jeden elementarny trójkąt w wielokącie wejściowym.

Przykład

Dla danych wejściowych:

6
0 1 2
2 4 3
4 2 0
0 5 4

poprawną odpowiedzią jest:

4

Autor zadania: Krzysztof Diks.