Kalendarze
Limit pamięci: 32 MB
Zajmujesz się kontaktami handlowymi między dwoma plemionami: Arbuzanami i Bananitami. Duży problem stanowi to, że plemiona te posługują się różnymi kalendarzami.
Kalendarz Arbuzan składa się z miesięcy o długościach (wyrażonych w dniach) , natomiast kalendarz Bananitów - z miesięcy o długościach .
Liczba dni w roku według obu kalendarzy jest taka sama, czyli .
Twoim zadaniem jest napisanie programu służącego do zamiany dat pomiędzy kalendarzami Arbuzan i Bananitów.
Wejście
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajdują się dwie liczby całkowite i (), oddzielone pojedynczym odstępem, oznaczające liczby miesięcy w kalendarzach Arbuzan i Bananitów.
W drugim wierszu znajdują się liczby całkowite () pooddzielane pojedynczymi odstępami, oznaczające długości kolejnych miesięcy w kalendarzu Arbuzan, zaś w trzecim wierszu znajdują się liczby całkowite () pooddzielane pojedynczymi odstępami, oznaczające długości kolejnych miesięcy w kalendarzu Bananitów.
W czwartym wierszu znajduje się jedna liczba całkowita () oznaczająca liczbę zapytań.
W każdym z kolejnych wierszy znajduje się opis jednego zapytania. Składa się on z dwóch liczb całkowitych , oraz jednego znaku , pooddzielanych pojedynczymi odstępami, oznaczających odpowiednio dzień i miesiąc oraz kierunek konwersji daty. Jeżeli znak jest literą 'A', to liczby oraz spełniają następujące warunki: , i oznaczają datę w kalendarzu Arbuzan, którą Twój program powinien zamienić na datę w kalendarzu Bananitów. Jeżeli natomiast znak jest literą 'B', to oraz spełniają następujące warunki: , i oznaczają datę w kalendarzu Bananitów, którą Twój program powinien zamienić na datę w kalendarzu Arbuzan.
Możesz założyć, że w testach wartych łącznie 35% punktów zachodzą dodatkowe ograniczenia: , , zaś w testach wartych łącznie 65% punktów - ograniczenia: , .
Wyjście
Twój program powinien wypisać na standardowe wyjście wierszy. W -tym z nich powinna znaleźć się odpowiedź na -te zapytanie w postaci dwóch liczb , oddzielonych pojedynczym odstępem, oznaczających żądany numer miesiąca i dnia w odpowiednim kalendarzu.
Przykład
Dla danych wejściowych:
3 6 20 10 4 10 10 6 4 2 2 4 11 1 A 2 1 B 2 6 B 3 3 A
poprawną odpowiedzią jest:
1 2 2 1 4 3 1 6
Autor zadania: Błażej Osiński.