In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Bajtazar studiuje różne napisy złożone z zer i jedynek. Niech będzie takim napisem, przez będziemy oznaczać odwrócony (czyli "czytany wspak") napis , a przez będziemy oznaczać napis powstały z przez zamianę wszystkich zer na jedynki, a jedynek na zera.
Bajtazara interesuje antysymetria, natomiast niezbyt lubi wszystko co symetryczne. Antysymetria nie jest tylko prostym zaprzeczeniem symetrii. Powiemy, że (niepusty) napis jest antysymetryczny, jeżeli dla każdej pozycji w , -ty znak od końca jest różny od -tego znaku, licząc od początku. W szczególności, niepusty napis złożony z zer i jedynek jest antysymetryczny wtedy i tylko wtedy, gdy . Na przykład, napisy 00001111 i 010101 są antysymetryczne, natomiast 1001 nie jest.
W zadanym napisie złożonym z zer i jedynek chcielibyśmy wyznaczyć liczbę jego spójnych (tj. jednokawałkowych) niepustych fragmentów, które są antysymetryczne. Jeżeli różne fragmenty odpowiadają takim samym słowom, to i tak należy je policzyć wielokrotnie.
Pierwszy wiersz standardowego wejścia zawiera liczbę (), oznaczającą długość napisu. Drugi wiersz zawiera napis złożony z liter 0 i/lub 1 o długości . Napis ten nie zawiera żadnych odstępów.
Pierwszy i jedyny wiersz standardowego wyjścia powinien zawierać jedną liczbę całkowitą, oznaczającą liczbę spójnych fragmentów wczytanego napisu, które są antysymetryczne.
Dla danych wejściowych:
8 11001011
poprawną odpowiedzią jest:
7
Antysymetryczne fragmenty to: 01 (pojawia się dwukrotnie), 10 (także dwukrotnie), 0101, 1100 oraz 001011.
Autorzy zadania: Jakub Radoszewski, Wojciech Rytter.