In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Mały Jaś dostał od babci i dziadka prezent na urodziny. Jest nim pudełko pełne patyczków różnej długości i różnych kolorów. Jaś zastanawia się, czy z pewnych trzech patyczków z zestawu da się zbudować trójkąt o wszystkich bokach różnych kolorów. Jasia interesują tylko trójkąty niezdegenerowane, czyli takie o dodatnim polu.
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajduje się jedna liczba całkowita () - jest to liczba różnych kolorów patyczków. Kolory numerujemy od do .
W kolejnych wierszach znajdują się opisy patyczków poszczególnych kolorów. W wierszu o numerze znajdują się liczby całkowite pooddzielane pojedynczymi odstępami, opisujące patyczki koloru . Pierwsza z tych liczb, (), oznacza liczbę patyczków koloru . Po niej następuje liczb całkowitych oznaczających długości patyczków. Są to liczby całkowite dodatnie nie większe niż . Łączna liczba wszystkich patyczków nie przekracza .
W testach wartych przynajmniej 30% punktów zachodzi dodatkowy warunek: sumaryczna liczba patyczków nie przekracza .
Twój program powinien wypisać (w pierwszym i jedynym wierszu standardowego wyjścia):
Dla danych wejściowych:
4 1 42 2 6 9 3 8 4 8 1 12
poprawną odpowiedzią jest:
3 8 4 12 2 9
natomiast dla danych:
3 1 1 1 2 1 3
poprawnym wynikiem jest:
NIE
Autor zadania: Michał Pilipczuk.