In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Profesor Bajtoni szykuje egzamin z Teorii bitów i bajtów. Przygotował już pytań. Każdemu z nich profesor przypisał oczekiwany współczynnik trudności będący liczbą naturalną z zakresu od 1 do . Każde pytanie uzyskało inny współczynnik trudności.
Teraz profesor zastanawia się nad kolejnością pytań na egzaminie. Profesor chciałby sprawdzić, czy jego studenci potrafią samodzielnie oceniać trudność pytań. Dlatego planuje on uszeregować pytania tak, aby współczynniki trudności kolejnych pytań różniły się co najmniej o . Pomóż profesorowi znaleźć takie uszeregowanie.
Pierwszy i jedyny wiersz wejścia zawiera dwie liczby całkowite i (, ), oznaczające liczbę pytań przygotowanych przez profesora oraz dolne ograniczenie na różnicę trudności kolejnych pytań na egzaminie.
Twój program powinien wypisać jeden wiersz, zawierający szukane uszeregowanie współczynników trudności pytań, czyli ciąg parami różnych liczb naturalnych z zakresu od 1 do , w którym każde dwie kolejne liczby różnią się co najmniej o . Jeśli jest wiele poprawnych odpowiedzi, Twój program powinien wypisać dowolną z nich. Jeśli szukane uszeregowanie pytań nie istnieje, Twój program powinien wypisać tylko jedno słowo NIE.
Dla danych wejściowych:
5 2
jednym z poprawnych wyników jest:
2 4 1 5 3
natomiast dla danych wejściowych:
5 4
poprawnym wynikiem jest:
NIE
Autor zadania: Jakub Łącki