In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Przemek obserwuje ruch samochodów na drodze. Droga jest dwukierunkowa i łączy wschodnią część miasta z zachodnią. Ponieważ Przemek stoi na wzgórzu, to widzi dokładane położenie wszystkich samochodów.
Zastanawia się teraz, ile par samochodów minie się między sobą. Dwa samochody miną się, jeśli jadą w przeciwnych kierunkach, gdy pierwszy z nich (patrząc od lewej) jedzie na wschód, a drugi na zachód. Zakładamy, że samochody nie zawracają, nie wyprzedzają oraz wszystkie jadą prosto przed siebie.
W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna liczba całkowita (), oznaczająca liczbę wszystkich samochodów, które widzi Przemek.
W drugim wierszu wejścia znajduje się liczb całkowitych (), oznaczających kolejne samochody, podawane w kolejności od najbardziej położonych na zachód (samochód jest położony bardziej na zachód niż samochód ). Liczba , oznacza kierunek jazdy -tego samochodu: - samochód jedzie na wschód, - samochód jedzie na zachód.
W testach wartych co najmniej punktów zachodzi dodatkowy warunek .
Pierwszy i jedyny wiersz wyjścia powinien zawierać jedną liczbę całkowitą, równą liczbie par samochodów, które będą się mijały.
Dla danych wejściowych:
5 0 1 0 1 1
poprawną odpowiedzią jest:
5
Wyjaśnienie do przykładu: Pary mijających się samochodów: (), (), (), (), ().
Autor zadania: Jacek Tomasiewicz.