In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at [email protected].
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Ciąg nazwiemy pierwiastkiem z ciągu , jeśli ciąg można podzielić na dwa rozłączne podciągi% \footnote{ Dla przypomnienia: podciągiem ciągu nazywamy dowolny ciąg postaci dla . } , takie że . Twoim zadaniem jest znaleźć pierwiastek z danego ciągu liczb lub stwierdzić, że dany ciąg nie ma pierwiastka. W ciągu wejściowym dowolna liczba występuje co najwyżej 4 razy.
W pierwszym wierszu wejścia znajduje się parzysta liczba całkowita () oznaczająca długość ciągu liczb . W drugim wierszu znajduje się liczb całkowitych ().
W testach wartych punktów zachodzi warunek .
W testach wartych punktów zachodzi warunek .
Jeśli pierwiastek z ciągu nie istnieje, w pierwszym i jedynym wierszu wyjścia należy wypisać \verb|NIE|. W przeciwnym wypadku, w pierwszym wierszu wyjścia powinno znaleźć się słowo \verb|TAK|. W drugim wierszu należy wtedy wypisać liczb: ciąg będący pierwiastkiem z ciągu wejściowego. Jeśli istnieje więcej niż jeden pierwiastek, można wypisać dowolny z nich.
Dla danych wejściowych:
6 1 2 1 1 2 1
poprawną odpowiedzią jest:
TAK 1 2 1
Zadanie zapożyczone z internetu.